Ստանդարտներն ու թվայնացումը բիզնեսում
Հայ Գործարարների Ասոցիացիայի կողմից, «ExportPro» նախագծի շրջանակում, անցկացվեց «Ստանդարտներն ու թվայնացումը բիզնեսում» խորագրով միջոցառումը, որը միավորեց մասնակիցներին գործնական քննարկումների շուրջ։
Միջոցառման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց մատակարարման շղթայի կառավարման ներկա միտումներին, ստանդարտացման և թվայնացման գործիքակազմերին, ինչպես նաև կառավարման համակարգերի նշանակությանը բիզնեսի արդյունավետության և մրցունակության բարձրացման համատեքստում։ Քննարկվեցին առկա խնդիրները, պետության կողմից առաջարկվող սուբսիդավորման ծրագրերը և թվային լուծումների կիրառման հնարավորությունները։
Մոդերացիան իրականացրեց «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ կառավարման համակարգերի սերտիֆիկացման մարմնի ղեկավար Ծովինար Ադամյանը։ Ելույթների և մասնակիցների ներկայացրած փորձի ու հաջողված կիրառությունների օրինակների միջոցով ձևավորվեց առավել հստակ պատկեր ընթացիկ միջավայրի և զարգացման հնարավոր ուղղությունների վերաբերյալ։

В рамках проекта ExportPro Армянская ассоциация предпринимателей организовала мероприятие под названием «Стандарты и цифровизация в бизнесе», объединившее участников вокруг практических обсуждений.
В ходе мероприятия были рассмотрены актуальные тенденции в управлении цепочками поставок, инструменты стандартизации и цифровизации, а также значение систем менеджмента в контексте повышения эффективности и конкурентоспособности бизнеса. Обсуждения также затронули существующие проблемы, государственные программы субсидирования и возможности применения цифровых решений.
Модерацию мероприятия осуществила Цовинар Адамян — руководитель органа по сертификации систем менеджмента компании Certification and Quality LLC. Представленные доклады, а также опыт участников и примеры успешного внедрения способствовали формированию более четкого понимания текущей среды и открывающихся направлений развития.