Ստանդարտներն ու թվայնացումը բիզնեսում
Հայ Գործարարների Ասոցիացիայի կողմից, «ExportPro» նախագծի շրջանակում, անցկացվեց «Ստանդարտներն ու թվայնացումը բիզնեսում» խորագրով միջոցառումը, որը միավորեց մասնակիցներին գործնական քննարկումների շուրջ։
Միջոցառման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց մատակարարման շղթայի կառավարման ներկա միտումներին, ստանդարտացման և թվայնացման գործիքակազմերին, ինչպես նաև կառավարման համակարգերի նշանակությանը բիզնեսի արդյունավետության և մրցունակության բարձրացման համատեքստում։ Քննարկվեցին առկա խնդիրները, պետության կողմից առաջարկվող սուբսիդավորման ծրագրերը և թվային լուծումների կիրառման հնարավորությունները։
Մոդերացիան իրականացրեց «Սերտիֆիկացում և Որակ» ՍՊԸ կառավարման համակարգերի սերտիֆիկացման մարմնի ղեկավար Ծովինար Ադամյանը։ Ելույթների և մասնակիցների ներկայացրած փորձի ու հաջողված կիրառությունների օրինակների միջոցով ձևավորվեց առավել հստակ պատկեր ընթացիկ միջավայրի և զարգացման հնարավոր ուղղությունների վերաբերյալ։

Standards and Digitalization in Business
Within the framework of the ExportPro project, the Armenian Business Association organized the event titled “Standards and Digitalization in Business,” which brought participants together for practical discussions.
The event addressed current trends in supply chain management, standardization and digitalization tools, as well as the significance of management systems in the context of improving business efficiency and competitiveness. Discussions also covered existing challenges, government-supported subsidy programs, and opportunities for the application of digital solutions.
The event was moderated by Tsovinar Adamyan, Head of the Management Systems Certification Body at Certification and Quality LLC. The presentations, along with the participants’ shared experience and examples of successful implementation, provided a clearer understanding of the current environment and emerging development opportunities.